Lider rynku farmaceutycznego, firma Aflofarm, w związku z dynamicznym rozwojem swojej działalności podjął decyzję o zautomatyzowaniu swojego nowego magazynu wysokiego składu. Realizację zadania powierzono firmie MS POS, która od wielu lat wspiera Aflofarm w obsłudze i rozwoju systemu ERP Microsoft Dynamics.

 

 

Aflofarm to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych firm farmaceutycznych w Polsce. W sektorze ochrony zdrowia działa już od trzydziestu lat i w tym czasie wprowadziła na rynek ponad 115 marek produktowych. Od wielu lat jest niekwestionowanym liderem na rynku farmaceutycznym w segmencie OTC oraz suplementów diety.

 

Firma MS POS to rynkowy lider w zakresie wdrożeń systemów Dynamics – rozwiązań klasy ERP dla firm działających w branży produkcyjnej oraz przedsiębiorstw zajmujących się handlem detalicznym. Profesjonalizm firmy potwierdza przyznany przez Microsoft status Gold Partner. Doświadczony zespół ekspertów na przestrzeni lat wdrożył kolejne wersje systemu Microsoft Dynamics w dziesiątkach przedsiębiorstw. Wieloletnie doświadczenie architektów, konsultantów i programistów pozwala na wykorzystywanie zdobytej wiedzy biznesowej nie tylko w skutecznych wdrożeniach systemów, ale także w optymalizacji procesów biznesowych.

 

Czego dotyczył projekt integracji?

Zakres projektu obejmował stworzenie rozwiązania umożliwiającego spójną obsługę procesów magazynowych między systemem ERP – Microsoft Dynamics i zaawansowanym systemem WCS (Warehouse Control System) do zarządzania zautomatyzowanym magazynem. Stworzony przez firmę MS POS moduł składa się z dwóch elementów. Pierwszym jest autonomiczny system integrujący nowoczesny magazyn silosowy z systemem ERP Microsoft Dynamics w technologii .NET Core. Druga część projektu polegała na opracowaniu modułu wspierającego zarządzanie procesami logistycznymi z poziomu systemu ERP, co podnosi ergonomię oraz efektywność realizacji procesów magazynowych i umożliwia komunikację z systemem do zarządzania zautomatyzowanym magazynem.

Jakie były największe wyzwania projektu?

Wzywaniem z pewnością było spójne połączenie współpracy pomiędzy czterema różnymi firmami, Aflofarm jako zamawiającym, firmą obsługującą automatykę i konstrukcję magazynu, firmą dostarczającą software sterujący automatyką i komunikacją z systemem Dynamics oraz MS POS – dostawcą rozwiązania po stronie systemu ERP Microsoft Dynamics. Ze względu na dedykowany charakter rozwiązania, firma MS POS musiała wykazać się elastycznym podejściem do potrzeb Aflofarm. Co więcej, z uwagi na specyfikę branży farmaceutycznej, dostarczone rozwiązanie musiało być stworzone w taki sposób, aby mogło być poddane procesowi walidacji.

Jakie były największe sukcesy projektu?

W wyniku projektu powstał w pełni zautomatyzowany, spójny z Microsoft Dynamics system magazynowy, powalający w lepiej wykorzystać powierzchnię magazynową z uwzględnieniem krytycznych dla branży farmaceutycznej i kosmetycznej wymagań. Sukcesem było stworzenie dedykowanego, w pełni dostosowanego do potrzeb Aflofarm, zwalidowanego rozwiązania, dzięki któremu magazyn może realizować procesy w sposób zoptymalizowany i całkowicie zautomatyzowany. Co istotne, projekt integracji systemu Dynamics z systemem WCS zrealizowany został przez firmę MS POS nie tylko przed wyznaczonym terminem, ale również poniżej zaplanowanego budżetu.