- Poznaj przykłady aplikacji biznesowych od NAV24 stworzonych w Power Apps
- Aplikacja biznesowa – rejestracja czasu pracy w projektach
- Zamówienia wewnętrzne
- Rejestracja niezgodności w dostawach
- Inwentaryzacja środków trwałych
- Generator dokumentów firmowych
- Panel produkcyjny zintegrowany z systemem ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central
Zależy Ci na przyspieszeniu i usprawnieniu procesów biznesowych w firmie? W swoim portfolio Microsoft ma sporo narzędzi ulepszających codzienną pracę w przedsiębiorstwie. Jednak jedno z nich zasługuje na szczególną uwagę. Poznaj aplikacje biznesowe oparte o Power Apps.
Power Apps to platforma typu ,,low-code’’. Rozwiązanie umożliwia tworzenie niestandardowych aplikacji biznesowych bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy programistycznej. Narzędzie jest jednym z elementów Microsoft 365. Może łączyć się zarówno z zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi źródłami danych m.in. Office 365, SharePoint czy Excel.
Aplikacja biznesowa – rejestracja czasu pracy w projektach
Podstawą do rozliczeń z klientami w firmach usługowych oraz serwisowych zazwyczaj jest czas pracy. Dane o przepracowanych godzinach nadal często są rejestrowane w notatnikach bądź plikach Word, zapisanych lokalnie na komputerach. To sprawia, że dostęp do tych informacji zazwyczaj jest ograniczony. Raporty o przepracowanych godzinach przesyłane są raz w tygodniu bądź miesiącu, co powoduje, że managerowie nie mają dostępu do danych w czasie rzeczywistym. Wieloletnia współpraca z przedsiębiorstwami projektowymi zaowocowała stworzeniem intuicyjnej aplikacji do Rejestracji czasu pracy w projektach.
Sprawdź, jakie korzyści możesz uzyskać, stosując to rozwiązanie w swojej firmie.
- jedno centralne miejsce na rejestrację godzin pracy;
- wgląd do danych w czasie rzeczywistym;
- dostęp do prostego interfejsu dostosowanego pod urządzenia mobilne;
- integracja z Microsoft 365 (może być również z Business Central);
- możliwość ,,podpięcia’’ do Microsoft Teams;
- digitalizacja dokumentów – oszczędność papieru.
Zobacz, jak działa aplikacja do Rejestracji czasu pracy w projektach.
Zamówienia wewnętrzne
Nadal w wielu przedsiębiorstwach kwestia zamówień wewnętrznych traktowana jest pobieżnie, pomimo że są to realne koszty dla organizacji. Zdarza się, że firmy nie mają ich pod kontrolą i nie znają dokładnych kwot oraz rodzaju takich zleceń. Zazwyczaj wszelkiego rodzaju zamówienia zgłaszane są spontanicznie do osoby odpowiedzialnej za zakupy wewnętrzne. Aby móc osiągnąć kontrolę nad procesem składania zamówień wewnętrznych w firmie, warto rozważyć korzystanie z aplikacji przeznaczonej do uproszczenia tego zadania.
Aplikacja do składania zamówień wewnętrznych pozwoli Ci m.in. na:
- digitalizację całego procesu zamówień wewnętrznych;
- centralizację informacji na temat zakupów wewnątrzfirmowych;
- dostęp do danych na temat kosztów ponoszonych na materiały wewnątrzfirmowe;
- stworzenie procesu akceptacyjnego np. na podstawie progów kwotowych transakcji.
Rejestracja niezgodności w dostawach
Niestety nadal w wielu firmach proces rejestracji incydentów, związanych z wadliwymi bądź niekompletnymi dostawami nie jest ustrukturyzowany. Przez co, wielu przedsiębiorców narażonych jest na straty. W rozwiązaniu problemu pomoże Ci narzędzie stworzone w Power Apps, czyli aplikacja do Rejestracji niezgodności w dostawach.
Rozwiązanie pozwoli Ci na:
- szybką rejestrację i dokumentację uszkodzonych dostaw, przy wykorzystaniu zdjęć zrobionych przez magazyniera;
- integrację z Outlookiem – wykonane zdjęcia i opis są automatycznie wysyłane do przełożonego/ działu reklamacji w celu szybkiej reakcji i kontaktu z dostawcą;
- integrację z SharePoint – wszystkie reklamacje są historycznie zapisane w postaci listy w chmurze Microsoft oraz posiadają statusy (,,reklamacja rozwiązana’’/,,reklamacja nierozwiązana’’).
Warto dodać, że aplikacja ma charakter mobilny, a więc do korzystania z niej wystarczy smartfon z aparatem.
Inwentaryzacja środków trwałych
Nasi Klienci informowali nas o pojawiających się błędach czy pomyłkach, które występują bardzo często podczas inwentaryzacji prowadzonej bez wsparcia technologicznego. W rozwiązaniu tego problemu pomoże Ci aplikacja Inwentaryzaja Środków Trwałych.
Power Apps wspiera technologię NFC, którą można wykorzystać w kontekście inwentaryzacji środków trwałych. Jak to działa? Na początku wprowadzasz do aplikacji szczegółowe informacje, dotyczące nowych środków trwałych m.in. data nabycia i przyjęcia oraz numer dokumentu przyjęcia. Następnie przypisujesz odpowiedni czip do urządzenia rejestrującego np. smartfona. Każdy środek trwały również posiada unikatowy czip. Informacje na temat danego środka trwałego zbierane są dotykowo, tak jak ma to miejsce np. w przypadku płatności telefonem. Następnie narzędzie wygeneruje Wydruk Inwentaryzacyjny, który automatycznie zapisze się w bibliotece dokumentów SharePoint Online.
Rozwiązanie pozwala firmie:
- przyspieszyć proces inwentaryzacji;
- zminimalizować ryzyko wystąpienia pomyłek podczas cyklicznej inwentaryzacji;
- mieć wgląd w listę wszystkich środków trwałych.
Generator dokumentów firmowych
W wielu firmach pracownicy nadal poświęcają dużo czasu na wypełnianie różnego rodzaju dokumentacji. Zdarza się, że popełniają przy tym błędy, co może być przyczyną strat finansowych i wizerunkowych. Aplikacja Generator dokumentów firmowych pozwala na szybkie wypełnienie różnego rodzaju dokumentów, umów, zamówień, umów serwisowych oraz automatyczne generowanie pdf-ów.
Poznaj korzyści, jakie płyną z zastosowania tego rozwiązania:
- zachowana identyfikacja wizualna firmy – korzystając z aplikacji, mamy pewność, że każdy dokument będzie na tym samym papierze firmowym, o takim samym foncie, wielkości, kolorystyce i układzie;
- redukcja czasu spędzonego na wypełnianiu dokumentów;
- integracja z SharePoint – wszystkie dokumenty są automatycznie zapisywane we wskazanych bibliotekach SharePoint.
Panel produkcyjny zintegrowany z systemem ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central
Nasi Klienci z branży produkcyjnej informowali nas o problemach, związanych m.in. z brakiem danych na temat rzeczywistych czasów przestojów, przezbrojeń i przerw. Nierzadko zdarzało się, że przedsiębiorstwa miały też problem z określeniem dokładnych kosztów wytworzenia produktu. Opracowane przez nas rozwiązanie usprawni Twój proces produkcji we wszystkich kluczowych obszarach.
Poznaj korzyści, jakie płyną z używania Panelu Produkcyjnego:
- digitalizacja procesów produkcyjnych – przejście z zapisu ,,papierowego’’ na cyfrowy;
- minimalizacja pomyłek, wynikających z nieprawidłowego lub niepełnego wprowadzania danych;
- śledzenie produkcji w kontekście ilości wyprodukowanych produktów czy kosztów produkcji (czas/przestoje/braki);
- skrócenie czasu szkolenia pracowników;
- ustandaryzowanie komunikacji z operatorami;
- możliwość wysyłania i śledzenia powiadomień;
- standaryzacja pracy personelu;
- integracja z systemem Microsoft Dynamics 365 Business Central w zakresie zleceń produkcyjnych oraz realizacji produkcji.
Zainteresowała Cię któraś z prezentowanych powyżej aplikacji? Chcesz ją zmodyfikować pod wymagania swojej firmy? A może masz własny pomysł na wykorzystanie Power Apps w swoim przedsiębiorstwie. Zachęcamy zatem do kontaktu i skorzystania z bezpłatnej konsultacji.
Ostatnie komentarze