Wdrożenie nowego systemu ERP jest znaczącym projektem, ale dzięki silnemu zaangażowaniu wszystkich stron, Hosta Industries zakończyło ten proces, tworząc ostatecznie wielką wartość. Firma Hosta Industries potrzebowała systemu ERP, który zapewniłby jej standardową platformę rozwiązującą niektóre z codziennych wyzwań. Wybrano więc firmę Monitor i od tego czasu nawiązano bardzo cenną współpracę.

Zespół Monitora odwiedził naszego klienta w Północnej Jutlandii, aby uzyskać lepszy pogląd jego codziennych operacji i dowiedzieć się jeszcze więcej o tym, jak system ERP wpływa na codzienną pracę. Minęły ponad dwa lata odkąd w Hosta Industries wdrożono Monitor ERP, a system jest już w pełni zintegrowany z firmą. Mieliśmy przyjemność przeprowadzić wywiady zarówno z Christianem Mosevangiem, dyrektorem generalnym, jak i Simonem Kjelgaardem Erlandsenem, dyrektorem finansowym w Hosta Industries. Dało to dogłębny wgląd w sposób pracy z systemem Monitor, a zwłaszcza w funkcję Zrównoważonego Rozwoju – Sustainability by Monitor.

Hosta Industries zostało założone w 1973 roku przez Orla Mosevanga i od tego czasu stała się wiodącym dostawcą dla przemysłu metalowego w Danii i za granicą. Firma jest kompleksowym dostawcą wysokiej jakości obróbki stali, łączącym swoje 50-letnie doświadczenie z najnowszym know-how i technologią. Zapewnia tym samym swoim klientom doskonałą obsługę oraz pozostaje atrakcyjnym partnerem.

Hosta stanęła w obliczu zmiany systemu ERP i potrzebowała bardziej ustandaryzowanego systemu, który mógłby rozwiązywać codzienne problemy i wyzwania. Był to idealny projekt dla firmy Monitor, który przypadł w udziale naszemu wykwalifikowanemu konsultantowi Jørgenowi Callisenowi, który po raz pierwszy współpracował z Hosta Industries już w 1996 roku. Christian Mosevang również jest bardzo zadowolony z systemu:

„Około 98% wyzwań, przed którymi stajemy na co dzień, jest teraz rozwiązywanych przez Monitor” – mówi Christian Mosevang, CEO w Hosta Industries.

Także Jørgen Callisen wyraża ogromne zadowolenie ze współpracy i wspomina między innymi, że Hosta Industries idealnie pasuje do Monitora.

Funkcja Zrównoważonego Rozwoju – Sustainability by Monitor

W 2023 roku Monitor ERP udostępnił funkcję Zrównoważonego Rozwoju – Sustainability by Monitor, która ma na celu pomóc organizacjom zmierzyć ich wpływ na środowisko, ocenić wyniki i podjąć strategiczne oraz proaktywne działania. Simon z Hosta podkreśla znaczenie tej funkcji w systemie ERP.

„Została nam przedstawiona funkcja Sustainability by Monitor i już aktywnie z nią pracujemy – zaczęliśmy raportować naszym klientom ślad węglowy na poziomie produktu” – wyjaśnia Simon Kjelgaard Erlandsen, dyrektor finansowy w Hosta Industries. „Właśnie w tym zakresie system ERP firmy Monitor jest bardzo pomocny”.

Hosta Industries poszło o krok dalej, wdrażając pomiary emisji dwutlenku węgla i raportowanie dla wszystkich swoich produktów. Zapewnia to przejrzystość w łańcuchu wartości i daje klientom dokładne zrozumienie ich śladu środowiskowego. Środowisko oraz bezpieczeństwo i higiena pracy są ważnymi obszarami zainteresowania firmy Hosta, która świadomie myśli o przyszłości.

„Wierzę, że to jest przyszłość i jest to kluczowy punkt pod względem prowadzenia działalności produkcyjnej w przyszłości” – wyjaśnia Simon Kjelgaard Erlandsen, dyrektor finansowy w Hosta Industries.

Konsultant Monitora, Jørgen Callisen, również wyraził swoje zdanie o tym, że Hosta to firma, która stale się rozwija i chce być liderem w tym zakresie.

„Hosta Industries to firma, która stale się rozwija i chce być liderem. Widzimy to na przykład w fakcie, że już pracują z pełną funkcjonalnością Zrównoważonego Rozwoju – Sustainability by Monitor”, wyjaśnia Jørgen Callisen.

Łatwa implementacja Monitora

Podczas wdrażania nowego systemu ERP ważne jest, aby odbywało się to w tempie klienta, tak aby proces nie stał się zbyt przytłaczający. Christian z Hosta podkreśla, jak ważne jest, aby nie spieszyć się z wdrożeniem i aby odbywało się ono w odpowiednim tempie. Doprowadziło to w rezultacie do bardzo udanego wdrożenia.

„Samo wdrożenie Monitora przebiegło pomyślnie, a współpraca z konsultantem układała się bardzo dobrze” – mówi Christian Mosevang, CEO w Hosta Industries.

Oprócz dobrej współpracy z konsultantem Monitora, Jørgenem, jednym z kluczowych punktów dobrego szkolenia z systemu było Monitor Academy – nasza własna platforma e-learningowa i idealne miejsce do lepszego poznania Monitora ERP. Pozwoliło to nowym użytkownikom w Hosta na łatwiejsze zapoznanie się z systemem, bez konieczności wydawania dodatkowych środków.

„Łatwo było zrozumieć system i zapoznać z nim nowych użytkowników, np. za pośrednictwem Monitor Academy” – dodaje Christian Mose.

Kompletne rozwiązanie

Obecnie około 5.500 firm na całym świecie optymalizuje swoje operacje za pomocą Monitora. Jedną z głównych zalet systemu jest jego całkowicie ustandaryzowany charakter – zapewniający klientom rozwiązanie, które obejmuje wszystkie ich potrzeby biznesowe, od produkcji po administrację. Oznacza to również, że nie ma potrzeby poświęcania czasu ani pieniędzy na dostosowywanie lub specjalne rozwiązania. Simon z Hosta również postrzega to jako wyraźną zaletę:

„Nigdy wcześniej nie doświadczyłem tak dobrego systemu ERP, który jest połączony w taki sposób, że nie trzeba mieć kilku różnych komponentów podłączonych do systemu ERP, aby uzyskać ogólny obraz swojej działalności” – stwierdza Simon Kjelgaard Erlandsen, dyrektor finansowy w Hosta Industries.

System ERP wart polecenia

Powszechnie wiadomo, że zadowolenie klienta jest jednym z kluczowych wskaźników sukcesu. Dlatego też postanowiliśmy zapytać firmę Hosta Industries o opinię na temat systemu Monitor ERP. Simon Erlandsen szybko podkreślił, że w pełni poleciłby Monitor innym firmom produkcyjnym stojącym przed podobnymi wyzwaniami i wymaganiami jak oni sami:

„Zdecydowanie poleciłbym Monitora innym firmom produkcyjnym, które mają podobne zakresy produkcyjne jak my. To świetne narzędzie” – podsumowuje Simon Kjelgaard Erlandsen, dyrektor finansowy w Hosta Industries.