Już po raz szósty z rzędu Monitor ERP System zdobył tytuł najlepszego systemu ERP podczas wydarzenia Logistik och Affärssystem (Logistyka i Systemy ERP) w szwedzkim Värnamo. Jest to największy konkurs dla systemów ERP w Szwecji, a do udziału w rywalizacji zaproszeni są wszyscy dostawcy systemów ERP. Monitor zwyciężył zdecydowanie, a Microsoft i SAP podzieliły się drugim miejscem.

Każdy z dostawców systemów zaprezentował funkcjonalności w trzech obszarach, a uczestnicy wydarzenia zostali poproszeni o wybranie zwycięzcy. Emil Johansson, reprezentujący firmę Monitor ERP System, zademonstrował interfejs użytkownika w wersji G5 oraz sposób efektywnej pracy w systemie. Pokazał również jak Monitor może przewidzieć przyszłe problemy z dostawą, jak różne firmy korzystające z Monitora mogą komunikować swoje systemy ze sobą (używając opcji Monitor-to-Monitor) oraz jak wiele firm korzystających z Monitora w ramach tej samej grupy korporacyjnej może łatwo i skutecznie komunikować się za pomocą funkcji transfer zamówień klienta.

„Myślę, że wiele osób doceniło to, że pokazywałem wszystko na żywo w systemie, więc mogli zobaczyć, jak to naprawdę działa. Niektórzy powiedzieli mi, że stawiłem czoła wyzwaniom, przed którymi stają w swojej codziennej pracy, a to co im zademonstrowałem z pewnością pomoże. Od samego początku skupiamy się na branży produkcyjnej, co oznacza, że dobrze rozumiemy wsparcie systemowe potrzebne właśnie w tej branży” – powiedział Emil Johansson, który pracuje w dziale sprzedaży Monitor ERP System.

Oprócz Monitora, Microsoftu i SAP, w konkursie wzięły udział firmy: IFS, Jeeves ERP, Fortnox AB, Vitec Unikum Datasystem AB i Infor.

„Myślę, że Monitor ERP wygrał konkurs, ponieważ dobrze zademonstrował system i skupił się na produkcji. Emil Johansson, przedstawiciel Monitora w panelu ERP, wykonał dobrą pracę. Mieli również mocny wzrost jako firma i mają duży udział w rynku firm produkcyjnych w Szwecji” – podsumowuje Jan Idsäter, który organizuje wydarzenie.

Konkurs Logistik och Affärssystem (Logistyka i Systemy ERP) odbywa się co roku, choć data przyszłorocznej imprezy nie została jeszcze ustalona.

Więcej informacji o imprezie i konkursie można znaleźć na stronie: https://affarssystem.nu/

Wcześniej  Monitor ERP System został również wybrany systemem ERP roku dla firm produkcyjnych na ERP-System des Jahres, prestiżowym niemieckim konkursie, największym dla systemów ERP w Europie.

„Zostać uznanym za najlepszy system ERP zarówno w Niemczech jak i Szwecji? To absolutnie fantastyczne! Są to dwa kraje przemysłowe z długoletnim doświadczeniem w zakresie systemów ERP, które mają wysokie standardy jeśli chodzi o wsparcie systemu. Bycie uznanym za najlepszy system ERP w obu tych krajach udowadnia, że dostarczamy bardzo wysoką jakość” – dodaje Emil Johansson.