Aby wzmocnić swoją pozycję, zarówno w kontekście zrównoważonego rozwoju jak i szybko zmieniającym się świecie biznesu, fińska firma J5L-Production Oy, która produkuje specjalistyczne pojazdy, zdała sobie sprawę, że potrzebuje nowego, wydajnego systemu ERP. Po dokładnym rozeznaniu wybrała Monitora ERP.

W 2021 roku firma J5L-Production Oy rozpoczęła pracę nad projektem biznesowym, który koncentrował się na zrównoważonym rozwoju i ekspansji międzynarodowej. Celem było znalezienie takiego systemu ERP, który aktywnie promuje zrównoważony rozwój. Wybierając Monitora ERP, firma nie tylko unowocześniła się technologicznie, ale także dokonała strategicznej inwestycji w przyszłość.

„Chęć ciągłego rozwoju zawsze była w centrum naszej firmy. W końcu mamy system ERP opracowany z myślą o produkcji” – mówi Jarkko Repo, współwłaściciel J5L-Production Oy.

Obliczenia śladu węglowego stają się coraz ważniejsze – chcemy być pierwszymi w naszej branży, którzy wykorzystają je jako przewagę konkurencyjną.
 
Jarkko Repo

Współwłaściciel, J5L-Production Oy

J5L-Production Oy poważnie traktuje swoją odpowiedzialność za środowisko. Właśnie dlatego Funkcja Zrównoważonego Rozwoju – Sustainability by Monitor ERP jest dla nich idealna. Pomaga im mierzyć, oceniać i zmniejszać ich wpływ na środowisko.

„Obok konkurencyjności finansowej, obliczenia śladu węglowego stają się coraz ważniejsze. Chcemy być pierwszymi w naszej branży, którzy wykorzystają je jako przewagę konkurencyjną” – wyjaśnia Jarkko Repo.

Firma zajmuje się produkcją specjalistycznych pojazdów do użytku rządowego. Przed wdrożeniem systemu Monitor ERP korzystała z sześciu różnych programów, co jeszcze bardziej komplikowało pracę, ponieważ nie posiadała działu IT, który mógłby pomóc w razie problemów. Wdrożenie Monitora ERP było ogromną ulgą.

„We wdrożeniu systemu Monitor ERP pomógł nam konsultant firmy Monitor, Sami Romppanen, który był z nami od początku do końca i zadbał o to, żeby wszystko działało” – dodaje Jarkko Repo.

Dzięki systemowi Monitor ERP firma J5L-Production Oy poczyniła ogromny krok w kierunku produkcji bardziej przyjaznych dla środowiska pojazdów i dąży teraz do zwiększenia konkurencyjności poprzez oferowanie produktów o zmniejszonym śladzie węglowym.

„Monitorowanie obliczeń dwutlenku węgla w systemie Monitor ERP daje nam istotną możliwość zwiększania wartości. Jest to szczególnie cenne, gdy ślad węglowy produktów, obok ceny i niezawodności dostaw, jest decydującym czynnikiem w procesach zamówień dla administracji rządowej” – podsumowuje Jarkko Repo.