Kiedy w Ukrainie zima trwa w najlepsze, mieszkańcy tego kraju stają przed trudnym wyzwaniem utrzymania ciepła. Wraz z dwoma partnerami strategicznymi, firmą Swedemount oraz Szwedzką Federacją Biathlonu, Monitor ERP System przekazuje 2000 kompletów wełnianej bielizny termicznej oraz 2000 kurtek zimowych dla tego rozdartego wojną kraju.

„Jako właściciel firmy, czuję że angażując się i wspierając Ukrainę w tym trudnym czasie, robimy to co właściwe”, powiedział Jörgen Persson, właściciel firmy Monitor ERP System. „Kiedy po raz pierwszy spotkałem Rogera Westerlunda ze Swedish Rescuers i usłyszałem, jak mówi o tym, że pomoc udzielona Ukrainie naprawdę robi różnicę – postanowiliśmy zrobić to, co możemy, tu i teraz”.

W rekordowym czasie firma Swedemount, partner odzieżowy Szwedzkiej Federacji Biathlonu, wyprodukowała 2000 kompletów wełnianej bielizny termicznej (swetrów i spodni), zaprojektowanych i szytych w Szwecji, oraz 2000 kurtek zimowych. Odzież zostanie dostarczona na Ukrainę z pomocą organizacji Swedish Rescuers.

„Kiedy Monitor ERP System zapytał, czy moglibyśmy wnieść naszą wiedzę i doświadczenie oraz współpracować z nimi i Swedmount przy realizacji tego projektu, od razu powiedzieliśmy tak” – mówi Rikard Grip, sekretarz generalny Szwedzkiej Federacji Biathlonu. „Wcześniej pomogliśmy ukraińskiej reprezentacji biathlonowej, organizując bezpłatne treningi i zawody w Idre Fjäll, więc to wydawało się kolejnym właściwym krokiem”.