Wdrożenia ERP i przekształcenia cyfrowe są nękane punktami awarii utrwalonymi przez oszustwa branży oprogramowania ERP.  W tym artykule przedstawimy pięć mitów, być może nie miałeś o nich pojęcia.

Dzielimy się tymi informacjami swobodnie, ponieważ edukowanie innych na temat ERP jest tym, o co nam chodzi. Podczas gdy inne firmy konsultingowe mogą opisywać naprawdę podstawowe wspólne mity.

 

Oto kilka nie tak powszechnie podzielanych mitów:

 

Im większa firma, tym trudniej jest opracować spójną strategię cyfrową. Będziesz miał różnice zdań, być może wiele lokalizacji, konkurujące ze sobą cele.Pomocne jest posiadanie zewnętrznej perspektywy i konsultanta, który zapewni, że szczegółowa strategia zostanie nie tylko nakreślona, ale i uzgodniona. Strategia jest wypełniona metrykami, identyfikuje ryzyka i przede wszystkim przypisuje odpowiedzialność.

 

„Zerwać i zastąpić” to droga do sukcesu.
Zupełnie nowa wizja „jednego systemu” może brzmieć kusząco. Wyobraź sobie, że zastępujesz swoje stare i być może rozczłonkowane systemy atrakcyjniejszą opcją wśród najlepszych systemów ERP. Dla firm o ustalonej pozycji taka koncepcja oznacza zobowiązanie się do poświęcenia dużej ilości czasu i pieniędzy. Nawet gigant oprogramowania SAP zastanawia się nad swoją architekturą – sugerując trend w kierunku bardziej modułowych opcji oprogramowania.

Rzeczywistość jest taka, że większość firm unika ogromnych, wielomilionowych, wieloletnich inicjatyw ERP na rzecz ukierunkowanych, ciągłych ulepszeń technologii i procesów. Zainteresowanie zaawansowanymi możliwościami oprogramowania CRM i HCM gwałtownie wzrosło, wraz z innymi najlepszymi opcjami system ERP. Kiedy zaczynamy badać systemy firmy, często istnieją powody, dla których dany system lub moduł istnieje i zastąpienie go (dostosowanie) staje się niełatwym zadaniem.

Pandemia Covid skłoniło wiele firm do „zrobienia czegoś” wdrożenie technologii często do przetrwania lub rozwoju . Konsekwentnie pomagamy firmom osiągać postęp technologiczny bez całkowitego wypierania i zastępowania ich obecnych systemów.

Twój wewnętrzny zespół powinien prowadzić Twoją inicjatywę ERP

Fakty:

Najlepsi pracownicy wewnętrzni firmy są zajęci prowadzeniem codziennych spraw.
Proszenie pracowników do prowadzenia projektu ERP i wykonywania ich codziennych funkcji zawsze kończy się źle.
Pracownicy przydzieleni wyłącznie do projektu ERP są o 30% mniej wydajni (i zazwyczaj odchodzą przed wdrożeniem nowej technologii, w tym pracownicy zarządzający).
Ustawienie Twojego zespołu wykonawczego będzie miało pewien stopień dysfunkcjonalności.

Będziesz chciał rozważyć strategiczne dodanie wykwalifikowanych, niezależnych zasobów zewnętrznych, aby utrzymać wszystko w czasie. Nie bój się płacić za zewnętrzne doświadczenie i przywództwo, które na dłuższą metę zazwyczaj kończy się mądrzejszym wykorzystaniem pieniędzy. Potrzebujesz zasobów wewnętrznych, takich jak komitet sterujący, sponsorzy wykonawczy, itp. Nie chcesz delegować „wszystkiego” do zasobów zewnętrznych, więc przy łączeniu zasobów można osiągnąć równowagę – taką, która wskazuje na sukces. myERP może znaleźć dla Ciebie wykwalifikowanego niezależnego konsultanta ERP, aby dać Ci kilka opcji mapy drogowej.

Zasoby lokalne
Covid pomógł wielu firmom wyjść z założenia, że spotkania face to face są lepsze. Oczywiście, wszyscy potrafimy rozpoznać korzyści z takich spotkań, a jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że świat się zmienił.

Technologia to wyzwanie, które najlepiej pozostawić najsilniejszym. Chodzi o to, że chcesz, aby najbardziej wykwalifikowany zespół pracował nad Twooim projektem.

Powiedzmy, że  wdrożenie zostało zatwierdzone (poprzez staranny proces) do wdrożenia w Twojej firmie. Wiemy że system ERP nie jest najłatwiejszym do wdrożenia oprogramowaniem, będziesz potrzebował doświadczonych zasobów, które rozumieją, w jaki sposób przeprowadzać integracje z  systemami zewnetrznymi, a także jak dostosowywać je do własnych potrzeb. Doświadczeni konsultanci cieszą się dużym popytem i mogą pobierać wyższe opłaty, ponieważ wiedzą, jak pracować z oprogramowaniem i rozumieją zawiłości jego budowy.

Staramy się przypominać naszym kliętom o tej ważnej lekcji, kiedy podpisujemy umowy. Namawiamy firmy, żeby zatrudniali osoby do projektu z doświadczeniem i wiedzą.

Odpowiednio i uczciwie komunikują się Państwo ze swoimi interesariuszami.

Nie ma nic lepszego niż dobra sesja mapowania procesów biznesowych z pracownikami w celu wydobycia obaw i frustracji  twojego zespołu w firmy. Jako konsultanci, czasami czujemy się jak terapeuci, gdy pracownicy decydują się na „rozładowanie”, gdy mają możliwość porozmawiania o obowiązkach i procesach.

Nierzadko zdarza się, że pracownicy czują się przytłoczeni (albo pozytywnie, albo negatywnie), gdy ich opinie nie są od dawna uwzględnianie.

Lekcja z tego mitu jest taka, że nie można nadmiernie komunikować, a jedna strategia zarządzania zmianą organizacyjną nie pasuje do wszystkich. Zapytaj nas o niektóre z kreatywnych sposobów komunikacji i pozytywnych taktyk, które dopasowaliśmy i pomogliśmy wdrożyć firmom, aby zapewnić, że zatrzymają one pracowników i uzyskają pozytywy odzew po starcie nowego systemu.
Kiedy mówimy o komunikacji, spółki notowane na giełdzie powinny zwrócić uwagę, że akcjonariusze również chętnie przyglądają się inicjatywom ERP pod kątem jakiegokolwiek negatywnego lub pozytywnego wpływu na zyski. W 2019 Home Depot musiał zrobić kilka wyjaśnień dotyczących ich wewnętrznych problemów wokół technologii, kosztów i utraconych możliwości. Zgłoszono, że > 45% sprzedaży Home Depot pochodzą od wykonawców i związanych z nimi firm profesjonalnych, ale to B2B stronie internetowej brakuje funkcjonalności, aby w pełni korzystać z tego ogromnego segmentu zakupu.