• Międzynarodowy rebranding na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej
  • Konsekwentne wzmacnianie obsługi regionalnej we wszystkich krajach
  • Wzbogacenie lokalnej oferty usługowej o wiodące produkty i usługi marki Axians

W dniu 29 grudnia 2022 r. VINCI Energies z sukcesem sfinalizowała przejęcie znaczącej części działalności Kontron AG (dawniej S&T AG) w zakresie usług IT.

Od poniedziałku, 18 września, spółki S&T w Polsce, Chorwacji, Czechach, Szwajcarii, Serbii, Słowacji, Macedonii Północnej, Albanii i Czarnogórze posługują się nową komunikacją wizualną i działają w ramach marki Axians, marki ICT VINCI Energies. Rebranding S&T w Niemczech zaplanowano na 15 listopada 2023 roku.

Axians, marka VINCI Energies zajmująca się technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi, działa w samym sercu cyfrowej transformacji. Od instalacji infrastruktury po zarządzanie danymi, zespoły technologiczne VINCI Energies wspierają klientów w zarządzaniu całym cyklem życia danych, obejmujących ich gromadzenie, przesyłanie, przechowywanie, przetwarzanie, analizę, udostępnianie i ochronę.

Dzięki temu międzynarodowemu rebrandingowi VINCI Energies, za pośrednictwem swojej marki Axians, wzmacnia swoją pozycję na europejskich rynkach ICT, oferując klientom usługi oraz rozwiązania 360°.

– Pod marką Axians wszystkie dawne spółki S&T będą nadal budować długoterminowe relacje z klientami w duchu zaufania i niezawodności, bez zmian w ofercie produktowej i usługowej. Ponadto klienci w Polsce będą mogli skorzystać z międzynarodowego doświadczenia i know-how Axians, szczególnie w takich obszarach jak środowiska chmurowe i infrastruktura data center, cyberbezpieczeństwo, rozwiązania sieciowe, cyfrowe przestrzenie robocze, aplikacje biznesowe i analiza danych – obejmujące również systemy ERP – oraz infrastrukturę telekomunikacyjną – mówi Burim Mirakaj, dyrektor generalny VINCI Energies DACH & CEE ICT.

– Dołączenie do jednej z największych światowych marek na rynku rozwiązań i usług ICT to dla nas początek nowego etapu rozwoju. Swoją reputację na polskim rynku usług IT budujemy systematycznie od kilku dekad, pracując dla czołowych spółek sektora publicznego i komercyjnego. Dziś zyskujemy nowe możliwości i dostęp do know-how międzynarodowej grupy działającej na kilku kontynentach. To bezprecedensowa okazja do zwiększenia dynamiki naszego rozwoju – komentuje Piotr Staszczak, Prezes zarządu spółek Axians IT Solutions Poland (dawniej: „S&T Poland“) i Axians IT Services Poland (dawniej: „S&T Services Polska“). – Jako firma jesteśmy związani z polskim rynkiem usług IT od ponad 50 lat. Przyłączenie spółek S&T do Grupy VINCI Energies w ramach jednej z największych akwizycji w historii polskiego sektora informatycznego to ukoronowanie działań i systematycznej pracy całego zespołu.

 

Spółki Axians IT Solutions Poland i Axians IT Services Poland (działające dawniej pod szyldem S&T) związane są z polskim rynkiem usług informatycznych od ponad 50 lat. W ich strukturach pracuje ponad 500 wyspecjalizowanych ekspertów IT: programistów, architektów, inżynierów wsparcia, analityków, testerów, konsultantów wdrożeniowych, specjalistów z zakresu administrowania siecią i zarządzania infrastrukturą sprzętową.

 

O Axians

Axians wspiera swoich klientów – firmy z sektora prywatnego, podmioty sektora publicznego, operatorów i dostawców usług – w rozwoju infrastruktury i rozwiązań cyfrowych. W tym celu Axians oferuje kompleksową gamę rozwiązań i usług ICT obejmujących aplikacje biznesowe i analizę danych, sieci korporacyjne i wsparcie środowiska pracy, centra danych i usługi w chmurze, infrastrukturę telekomunikacyjną i cyberbezpieczeństwo. Wyspecjalizowane zespoły Axians zajmujące się doradztwem, projektowaniem, integracją i usługami opracowują niestandardowe rozwiązania z zakresu transformacji cyfrowej, które pozytywnie przekładają się na wyniki biznesowe klientów. Axians jest marką VINCI Energies. W 2022 roku marka Axians odnotowała przychody w wysokości 3,3 mld euro, mając 14 000 pracowników w 35 krajach.

www.axians.com

O VINCI Energies

W nieustannie się zmieniającym świecie, VINCI Energies wspiera transformację środowiskową, wdrażając najmodniejsze technologie w krajobrazie cyfrowym i sektorze energetycznym. Zespoły VINCI Energies implementują technologie i integrują interdyscyplinarnie niestandardowe rozwiązania na każdym etapie: od projektu po wdrożenie, obsługę i konserwację. Dzięki silnym lokalnym korzeniom oraz zwinnej i innowacyjnej strukturze, 1 900 jednostek biznesowych VINCI Energies znalazło się w centrum wyborów energetycznych swoich klientów, zwiększając niezawodność, wydajność i zrównoważony rozwój ich infrastruktury i procesów. VINCI Energies dąży do globalnej wydajności, dbając o planetę, służąc ludziom i angażując się w życie lokalnych społeczności. W 2022 roku marka VINCI Energies odnotowała przychody w wysokości 16,7 mld euro, mając 90 000 pracowników w 1 900 jednostkach biznesowych na terenie 57 krajów.

www.vinci-energies.com