Serdecznie zapraszamy na bezpłatny webinar „KSeF – co się zmieni w Twojej organizacji po jego wprowadzeniu?”, który odbędzie się 10 listopada 2022, o godz. 12:00.

Z stycznia 2024 roku stosowane obecnie faktury papierowe i elektroniczne zostaną wyeliminowane. Zastąpią je faktury ustrukturyzowane, które wystawiamy i pobieramy za pośrednictwem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Firmy mogą korzystać z KSeF już od stycznia 2022 roku, ale tych firm, które korzystają jest niewiele.

Korzystanie z KSeF to dzisiaj wiele niewiadomych

Korzystanie z KSeF niesie za sobą wiele pytań, chociażby dlatego, że na przykład w KSeF,  podatnik wskazuje podmiot uprawniony do wystawiania faktur np. biuro rachunkowe. W takim przypadku faktury wystawiają osoby fizyczne uprawnione do tego w imieniu podmiotu, czyli pracownicy tego biura.

Czy komunikacja z systemem Krajowym Systemem e-Faktur będzie się odbywała „natychmiastowo”? To znaczy, czy system KSeF da nam odpowiedź od razu, czy też będziemy musili go „odpytywać”? Jak często?

Dodatkowo wraz z Krajowym Systemem e-Faktur pojawiły się nowe pojęcia. Pojawiła się faktura ustrukturalizowana, UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru, ale też numer KSeF. Faktura ustrukturalizowana nazywana często e-fakturą, która jest plikiem XML i taka faktura różni się od tej aktualnie używanej. Czym jest numer KSeF, a czym UPO i dlaczego powinniśmy o tym pamiętać?

Tych pytań jest wiele, dlatego serdecznie zapraszamy na nasze spotkanie, na którym eksperci dadzą odpowiedź.

Agenda webinara

Eksperci – Bogdan Zatorski i Marek Mac podczas tego spotkania on-line odpowiedzą między innymi na pytania:

  • Czym jest Krajowy System e-Faktur?
  • Dlaczego już teraz przedsiębiorca powinien pomyśleć o nowym systemie rozliczania faktur?
  • Jak wprowadzenie rozliczania się przez Krajowy System e-Faktur wpłynie na biznes?
  • Czy to szansa czy zagrożenie dla biur rachunkowych?
  • Czy Twój system będzie dostosowany do nowych wymogów fakturowania?
ZAPRASZAMY!
*liczba miejsc ograniczona do 30 uczestników.
ZAPISZ SIĘ JUŻ DZISIAJ I ZAREZERWUJ SOBIE MIEJSCE!
Kliknij w baner i zapisz się bezpłatnie!

 

webinar KSeF