Czym jest Krajowy System e-Faktur i w jakim celu został wprowadzony? Czy przedsiębiorcy będą mieć obowiązek wystawiania dokumentów z jego wykorzystaniem? Jakich korzyści z korzystania z KSeF mogą spodziewać się podatnicy? W jaki sposób systemy informatyczne wykorzystywane w działach księgowych będą wspierać korzystanie z tego rozwiązania?

Już 31 maja o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie, podczas którego ekspertki – doradcy podatkowi z TaxAGroup – opowiedzą o Krajowym Systemie e-Faktur i odpowiedzą na wszystkie pytania z nim związane.

KSeF w pytaniach i odpowiedziach

Krajowy System e-Faktur to nowe rozwiązanie umożliwiające wystawianie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych, które zostały wprowadzone do obrotu 1 stycznia 2022. KSeF tym samym stał się centralną bazą faktur, zarządzaną przez Krajową Administrację Skarbową. Jest to zupełna nowość w świecie księgowości, a jego twórcy zapowiadają, że istotnie uprości i przyśpieszy rozliczanie dokumentacji finansowo-księgowej. Mimo to, wprowadzenie nowego systemu budzi wiele wątpliwości – postanowiliśmy zebrać je wszystkie i udzielić wyczerpującej odpowiedzi na pojawiające się pytania. Właśnie dlatego do udziału w naszym webinarze zaprosiliśmy ekspertki – doradców podatkowych z TaxAGroup. 

Swoją wiedzą na temat Krajowego Systemu e-Faktur 31 maja o godzinie 11:00 podzielą się:

  •  Monika Mucha – Zawodowo – prawnik i doradca podatkowy. Współzałożyciel, a także partner i członek zarządu spółki doradztwa podatkowego TaxAGroup we Wrocławiu. Autorka licznych publikacji książkowych i artykułów z zakresu prawa podatkowego. Prowadzi kursy dla kandydatów na księgowych, doradców podatkowych, biegłych rewidentów, notariuszy i komorników na terenie całej Polski. Wykładowca prawa podatkowego, uczestniczka licznych konferencji naukowych oraz wykładowca studiów podyplomowych uczelni wrocławskich i warszawskich. Przeprowadza liczne reorganizacje dla spółek i firm, oparte na szczegółowej analizie danego podmiotu, jego potrzeb i celów.
    Prywatnie – kobieta, żona i mama. Wcześnie rano biega, najchętniej w towarzystwie psa. Kawę z łyżeczką miodu pija po bieganiu, a herbatę po południu. Jeździ na nartach i rolkach. Często słyszy: niebo i piekło, kobieta petarda. I zgadza się z tym w 100%.
  • Mieczysława Szymańska – Zawodowo – prawnik i doradca podatkowy. Menadżer w spółce doradztwa podatkowego TaxAGroup we Wrocławiu. Jest autorką publikacji książkowych i artykułów z zakresu prawa podatkowego. Prowadzi liczne kursy dla kandydatów na doradców podatkowych, księgowych, biegłych rewidentów, notariuszy, komorników na terenie całego kraju. Wykładowca prawa podatkowego, uczestniczka licznych konferencji naukowych oraz wykładowca studiów podyplomowych uczelni wrocławskich.
    Prywatnie – matka 2 nastoletnich chłopców. Na co dzień: kocha książki, szczególnie kryminały oraz fantasy, lubi porządek, ceni szczerość i skonkretyzowane zadania. Odpoczywa przy sporcie – fitness, basen, rolki, orbitrek, siłownia.