Warszawa, listopad 2021 roku Infor, specjalizujący się w rozwiązaniach chmurowych dla przemysłu, poinformował o nabyciu Lighthouse Systems, czołowego dostawcy systemów realizacji produkcji (ang. manufacturing execution system – MES) przeznaczonych do inteligentnego zarządzania produkcją. Flagowy system firmy, Shopfloor-Online™, pomaga przedsiębiorstwom produkcyjnym w zarządzaniu i usprawnianiu działalności w obszarze produkcji, jakości, magazynów i serwisu.

Rozwiązanie Lighthouse Systems MES, które można w pełni integrować z systemami planowania zasobów przedsiębiorstwa Infor CloudSuite ERP, pomoże Inforowi zaspokajać krytyczne wymaganie klientów, jakim jest możliwość prowadzenia produkcji w trybie ciągłym 24×7. W przypadku firm produkcyjnych zamierzających wdrożyć jednocześnie systemy ERP i MES, możliwość oferowania przez Infor rozwiązania w pełni zintegrowanego i od razu gotowego do użytku znacząco przyśpieszy uzyskiwanie przez klientów korzyści z wdrożenia.  

„Rozwiązania klasy MES mają krytyczne znaczenie dla firm produkcyjnych pragnących zapewnić sobie spójność danych i wgląd w czasie rzeczywistym w całą działalność zakładu” – powiedział CEO Infor, Kevin Samuelson. „Zintegrowanie takich możliwości z naszymi systemami ERP specjalizowanymi pod kątem różnych branż przemysłowych ułatwi nam zapewnianie producentom rozwiązań o jeszcze większych możliwościach, gdyż dążą oni do cyfryzacji swoich działalności i rozwijania ich skali”.

Mający siedzibę w Wielkiej Brytanii, w mieście Crawley położonym około 45 kilometrów na południe od Londynu, Lighthouse Systems posiada duże biura w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Singapurze. Około 100 pracowników firmy obsługuje klientów na całym świecie, reprezentujących takie branże, jak motoryzacja, budownictwo, sektor spożywczy, nauki przyrodnicze, maszyny i urządzenia, opakowania i energetyka zrównoważona.

Klientami Lighthouse Systems są, między innymi, firmy Ball Corporation, Formica, Lucite International, Nissan, Benteler i Timken Company.

Tim Barber, dyrektor generalny Lighthouse Systems, powiedział: „Ogromnie się cieszymy mogąc połączyć siły z Infor by wznosić na nowe poziomy działania naszych klientów w zakresie doskonałości operacyjnej. Mamy trzydziestoletnie doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań MES przedsiębiorstwom realizującym produkcję dyskretną i procesową. Takie rozwiązania są nie tylko podstawą jej sprawnego prowadzenia, lecz także niezbędnymi elementami realizacji produkcji inteligentnej i transformacji cyfrowej”.

Rozwiązanie Shopfloor-Online firmy Lighthouse Systems umożliwia prowadzenie inteligentnej produkcji poprzez zgrupowanie wszystkich działań produkcyjnych w jednym, scentralizowanym oprogramowaniu dostępnym nieprzerwanie 24×7. System, który można wdrożyć zarówno w chmurze, jak i lokalnie, spaja fabrykę jednym potokiem krytycznych danych dostępnych od poziomu zakładu produkcyjnego do każdego zakątka przedsiębiorstwa.

Firma znalazła się wśród Honorowo Wyróżnionych w raporcie Magiczny Kwadrant Gartnera® za rok 2021 w dziedzinie Manufacturing Execution Systems*. 

Zakup Lighthouse Systems przez Infor został zrealizowany 27 października, a jego warunki finansowe nie będą ujawnione.

 

 

*Gartner, “Magic Quadrant for Manufacturing Execution Systems”, Rick Franzosa, Christian Hestermann, 30 marca 2021 roku.

GARTNER i MAGIC QUADRANT są zarejestrowanymi znakami towarowymi i znakami usługowymi firmy Gartner, Inc. i/lub jej podmiotów stowarzyszonych w USA i na arenie międzynarodowej i zostały użyte w niniejszym dokumencie za zgodą. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Gartner nie popiera żadnego sprzedawcy, produktu ani usługi przedstawionych w swoich publikacjach badawczych i nie doradza użytkownikom technologii, aby wybierali tylko tych sprzedawców, którzy mają najwyższe oceny lub inne oznaczenia. Publikacje badawcze firmy Gartner zawierają opinie organizacji badawczej Gartner i nie powinny być interpretowane jako stwierdzenia faktów. Firma Gartner zrzeka się wszelkich gwarancji, wyrażonych lub domniemanych, w odniesieniu do tych badań, w tym wszelkich gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.