Humansoft wdroży system ERP HermesSQL w firmie VARGUS

Spółka VARGUS działająca w branży metalowej podpisała z firmą Humansoft umowę na wdrożenie systemu ERP HermesSQL. Obecnie trwają zaawansowane prace wdrożeniowe, których zakończenie planowane jest na maj br.

VARGUS to światowy lider wśród producentów wysokiej jakości narzędzi skrawających i narzędzi do gratowania. Firma założona została w Izraelu i działa od 1960 roku.

VARGUS jest polskim oddziałem handlowym Grupy NEUMO Ehrenberg, jednej z największych prywatnych organizacji zajmujących się wytwarzaniem i dystrybucją produktów ze stali nierdzewnych oraz narzędzi skrawających.

Dotychczas Vargus korzystał z oprogramowania ERP innego producenta. Ze względu na swoją specyfikę wymagał elastyczności ze strony programu i możliwości dopisania indywidualnych rozwiązań. W zakresie funkcjonalności systemu ERP, firmie brakowało pełnej automatyzacji procesów oraz odzwierciedlenia oddziałowości. Ważnym elementem nowego programu miała być współpraca z aplikacją spedytora UPS, w
celu maksymalnego uproszczenia i zautomatyzowania procesu przygotowania towarów do wysyłki.

Zakres wdrożenia systemu ERP

Dzięki wdrożeniu systemu HermesSQL wiele procesów, które dotychczas były czasochłonne i stanowiły źródło dodatkowych kosztów, zostanie zautomatyzowanych.

Wdrożenie pozwoli również na zmniejszenie liczby pomyłek. Dotyczy to głównie importu cenników oraz plików z centrali potwierdzających terminy realizacji zamówień. Do tej pory otrzymywane zwrotnie potwierdzenia terminów realizacji, przetwarzane były ręcznie. Zautomatyzowanie tych czynności umożliwi także sprawniejszą i szybszą obsługę zamówień klientów.

Humansoft odpowie też na potrzeby Vagrus, dzięki modułowi powiadomień. Ponieważ firma umożliwia swoim klientom przetestowanie narzędzi przed ich zakupem, bardzo ważną częścią wdrożenia są automatyczne powiadomienia. Będą one przesyłane do dyrekcji po wprowadzeniu zamówienia w całości, dzięki czemu menagerowie będą mogli sprawnie na nie odpowiadać. Mechanizm powiadomień wyśle również do handlowców powiadomienie z akceptacją.

Dotychczas handlowcy Vargus w systemie ERP posiadali jedynie wgląd w oferty, natomiast przygotowywali je w Excelu. Również na ten problem odpowie wdrożenie HermesSQL – handlowcy zyskają możliwość robienia ofert online w systemie.

Wdrożony zostanie także moduł obsługujący kurierów. Integracja programu z systemem firmy kurierskiej zapewni przedsiębiorstwu szybką i wygodną obsługę przygotowania dokumentacji spedycyjnej, bez logowania się do aplikacji kuriera. Z poziomu systemu ERP HermesSQL będą generowane listy przewozowe i drukowane etykiety na paczki oraz protokół odbioru paczek. Będzie w nim także możliwość zamówienia kuriera.