Rewolucja Przemysłu 4.0 przy użyciu HoloLens? czy jest to możliwe? Jak to wykorzystać podczas transformacji do pełnej cyfryzacji swojego przedsiębiorstwa? Na te i inne pytania pomoże odpowiedzieć firma Anegis która rozpoczyna cykl webinarów poświęconych HoloLens!

Czym są gogle HoloLens?

HoloLens to urządzenie do noszenia na głowie (trudno nazwać je okularami) wyposażone w zestaw sensorów, wyświetlacze oraz specjalny procesor do przetwarzania obrazów w rozszerzonej rzeczywistości. Urządzenie nie musi być połączone z komputerem lub telefonem, żeby działać; jest całkowicie autonomicznie.

HoloLens wykorzystuje tzw. Augmented Reality (rzeczywistość rozszerzoną) czyli technologia immersyjna, która pozwala, za pomocą podłączonych okularów, nałożyć cyfrowe elementy na pole widzenia danej osoby. Jako przykład, używamy Augmented Reality do zapewnienia wizualnej pomocy operatorom, w celu ułatwienia pracy operacyjnej, a tym samym zmniejszenia błędów i strat czasu w procesach. HoloLens w swojej pierwszej wersji było mocno krytykowane za wielkość, Microsoft stanął na wysokości zadania i maksymalnie zmniejszył urządzenie które w obecnej chwili mocno przypomina obudowane okulary.

 

Zalety zastosowania HoloLens 2 w Przemyśle 4.0

  • Ergonomia przemyślana na nowo: wygodne narzędzie dla operatorów przemysłowych
  • Lepsza jakość ekranu: Przy zastosowaniu Remote Assist
  • Eye tracking: łatwiejsza obsługa dla zespołu operacyjnego
  • Śledzenie ruchów ręki: rozszerzenie funkcji łatwego podnoszenia
  • Większa autonomia dla HoloLens 2

 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zastosowania HoloLens w Przemyśle 4.0 gorąco zachęcamy do rejestracji na cykl Webinarów przygotowanych przez firmę Anegis

29 marca o godzinie 12:00

Zapisz się na webinar i zobacz, jak korzystać z aplikacji RemoteAssist do mobilnego wsparcia, żeby rozwiązywać problemy wtedy, kiedy chcesz i tam, gdzie chcesz.

Rejestracja przez formularz 

30 marca o godzinie 12:00.

Podczas drugiego webinaru z serii poświęconej urządzeniom mobilnym imixedreality zostanie uruchomiony zestaw HoloLens2+Dynamics365RemoteAssisti wykorzystamy go do serwisu prasy pneumatycznej.

Rejestracja przez formularz 

31 marca o godzinie 12:00.

Podczas trzeciego webinaru  zostanie wyjaśniony mechanizm tworzenia instrukcji i pokaże, jak wygląda w praktyce serwis urządzenia z wykorzystaniem HoloLens 2 i wskazówek opracowanych w D365 Guides.

Rejestracja przez formularz