Firma SAP wprowadziła zmiany w zespole marketingu, odpowiedzialnym za działania marki w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, w tym w Austrii. Od stycznia bieżącego roku współzarządzają nim Joanna Kosiorek i Ilona Vanicek.

Joanna Kosiorek dołączyła do SAP w 1999 roku. Na przestrzeni lat odpowiadała za różne obszary działań marketingowych marki SAP, w tym marketing intelligence, channel marketing czy Customer Experience. W nowej roli Co-Marketing Director będzie odpowiadać m.in. za realizację strategii marketingu produktowego w Europie Środokowo-Wschodniej, równolegle zarządzając zespołami marketingowymi w regionie obejmującym: Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Ukrainę, Chorwację, Słowenię, Serbię, Kazachstan, Azerbejdżan, Uzbekistan, Armenię oraz Gruzję.
Ilona Vanicek od 2019 roku odpowiada za działania marketingowe w SAP Austria. Wcześniej pełniła funkcje CMO i Head of demand management w różnych firmach technologicznych. Jako Co-Marketing Director SAP CEE będzie odpowiedzialna za obszar CEE Account Based Marketing & Business Management Office, jak również będzie kontynuować swoją pracę w roli Head of Marketing SAP Austria.

Cały czas rosnące możliwości biznesowe w Europie Środkowej i Wschodniej dla rozwoju technologii i transformacji cyfrowej wymagają prowadzenia komunikacji i działań marketingowych na najwyższym poziomie. Przedsiębiorcy i menedżerowie z regionu są niezwykle świadomi potencjału jaki drzemie w cyfryzacji. Rolą marketingu jest inspirowanie liderów biznesowych oraz wsparcie ich konkretną wiedzą. Razem z Iloną i naszym Zespołem będziemy dostarczać firmom jakościowych treści i realizować działania, adresujące ich specyficzne, dynamicznie zmieniające się potrzeby i wyzwania, zgodne z najnowszymi trendami rynkowymi 

Joanna Kosiorek

Co-Marketing Director, SAP CEE

Joanna Kosiorek oraz Ilona Vanicek są również częścią zespołu zarządzającego strategią marketingową w regionie SAP MEE. Są współodpowiedzialne za budżet marketingowy SAP, wyznaczanie i realizację celów marketingowych oraz dbanie o wszystkie istotne tematy komunikacji marketingowej dotyczące obszaru Europy Środkowo-Wschodniej.