Często właściciele firm  nie rozumiał, dlaczego koszty zapasów rosną, podczas gdy sprzedaż pozostaje na stałym poziomie. Wtedy kontaktujemy się ze swoim kierownikiem magazynu, który pokazał nam, że znów mają niskie stany magazynowe.

Własciciel zatwierdził zmianę zamówienia z dokuczliwym poczuciem, że coś jest nie tak. Dopiero po wdrożeniu nowego systemu zarządzania magazynem odkrył, dlaczego wyciekły mu pieniądze: pracownik tymczasowy kradł przedmioty z magazynu i odsprzedawał je.

Chociaż historia jest fikcyjna, jest również reprezentatywna dla tego, przez co wielu włascicieli firm przechodzi każdego miesiąca, gdy przeglądają oni dane dotyczące ich firmy. Myślenie o kradzieżach pracowników jest bolesne, ale jest to rzeczywistość dla wielu kierowników magazynów i producentów na całym świecie. Kradzieże, błędy, nieprawidłowe wysyłki… wszystko to może mieć wpływ na rentowność firmy.

Trzy korzyści płynące z systemów zarządzania magazynem

Istnieje wiele powodów, dla których Państwa firma może skorzystać z rozwiązania do zarządzania magazynem. Te trzy to jedne z najczęstszych powodów, dla których firmy wdrażają takie systemy.

Lepsza inwentaryzacja i dane wysyłkowe

Trudno jest ulepszyć systemy, gdy nie można wskazać luk. Systemy zarządzania magazynem mogą poprawić dostęp do danych dotyczących zapasów i wysyłki, dzięki czemu można wykryć obszary problematyczne i opracować rozwiązania. Jeśli istnieje wąskie gardło, można je znaleźć. Jeśli jest opóźnienie, można je zbadać. Dzięki dobrze funkcjonującemu systemowi zarządzania magazynem informacje te stają się znacznie łatwiejsze do uzyskania i można na nie szybciej reagować.

Ulepszona obsługa klienta

Klienci nie chcą słyszeć „nie wiem”, kiedy pytają, gdzie są ich przesyłki. Jeśli posiadasz system zarządzania magazynem, możesz spokojnie odpowiedzieć, gdy zapytają, gdzie znajdują się ich przesyłki. Możesz śledzić przesyłki i paczki, podawać dokładniejsze daty ich przybycia, a także pomagać swoim klientom zarządzać zapasami. To właśnie lepsza komunikacja prowadzi do lepszej obsługi klienta.

Większa przewaga konkurencyjna

Firmy z lepszym zarządzaniem magazynem oferują klientom coś dodatkowego w swoim pakiecie usług. Ta przewaga konkurencyjna nie powinna być niedoceniana. Czasami jest to jedna z niewielu rzeczy, które odróżniają nas od konkurencji. Cokolwiek możesz zaoferować, aby wygrać biznes, powinieneś.

Dzięki rozwiązaniom do zarządzania magazynem, możesz pozostać bardzo konkurencyjny i zaoferować swojemu klientowi lepsze informacje dotyczące wysyłki i dostawy. W porównaniu z innymi czynnikami może się to wydawać małą rzeczą, ale może to być decydujący czynnik w przypadku ważnego klienta.

Rozwiązania w zakresie zarządzania magazynem oferują producentom niezrównany pakiet rozwiązań. Należą do nich: zarządzanie magazynem, automatyczne gromadzenie danych, wywiad biznesowy, planowanie, informacje o dostawie pakietów i wiele innych.

Gdy każdy z tych elementów zostanie wprowadzony do systemu planowania zasobów przedsiębiorstwa, można uzyskać lepszą wydajność całego magazynu i operacji wysyłkowych. Zwiększ wydajność, skróć czas realizacji zamówień i zredukuj koszty.

Jesli w dalszym ciągu masz problem z podjęciem decyzji, skontaktuj się z nami, współpracujemy z wieloma dostawcami w polsce jeśli chodzi o sysytemy do zarządzania magazynem czy też dostawcami innych systemów które wspomogą twoją firmę.

 

 

Szukasz systemu WMS?  Sprawdz katalog systemów.