Ostatnie lata były pełne światowych kryzysów o różnej skali. Od nadprodukcji, przez kryzysy wizerunkowe i katastrofy naturalne, po obostrzenia spowodowane lockdownem. W obliczu takich sytuacji organizacje muszą znaleźć nowe możliwości, by odnaleźć się w zmieniającej się rzeczywistości i poradzić sobie na rynku. Postanowiliśmy stworzyć zbiór rad i inspiracji, opartych na realnych przykładach przedsiębiorstw różnej wielkości, które na własnej skórze doświadczyły przeciwności losu. Oddajemy dziś w ręce czytelników materiał 10 sytuacji kryzysowych ostatnich lat – przykłady firm, które skutecznie sobie z nimi poradziły.

Kryzysy ostatnich lat

 Publikacja to zestawienie najczęstszych problemów, które w ostatnich latach dotykały przedsiębiorstwa na całym świecie – nadprodukcja, katastrofy naturalne, kryzysy wizerunkowe, obostrzenia związane z lockdownem i wiele innych. Mamy nadzieję, że zebrane przez nas przykłady będą inspiracją i motywacją dla wielu organizacji. 

Uniwersalne schematy działania

Szybkie dostosowanie się do aktualnej sytuacji to klucz do tego, by organizacja poradziła sobie z problemami. Większość przytoczonych w materiale przykładów jest opartych na trzech wartościach. Są nimi: elastyczność, wyważone działania i skrupulatne zastanowienie przed każdym kolejnym ruchem. Sytuacje kryzysowe z całą pewnością mogą osłabić funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Odpowiednie przygotowanie sprawi jednak, że najprawdopodobniej uda Ci się zwalczyć je w porę, a po wszystkim Twoje przedsiębiorstwo będzie silniejsze, niż wcześniej.