Firma InsERT jest producentem jednych z najpopularniejszych rozwiązań do zarządzania przedsiębiorstwem. Nazwy takie jak Subiekt GT, nexo czy Rachmistrz są dziś powszechnie znane – z tych i innych systemów InsERT korzysta wiele małych i średnich biznesów, by móc w wygodny sposób układać procesy sprzedaży, organizować pracę magazynu czy zarządzać kadrami i fakturowaniem. A jest to tylko niewielka część funkcjonalności, które zapewniają te aplikacje (zwane również systemami ERP). Ich pełny potencjał uwalnia się dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym – np. chmurowym.

Subiekt GT, Subiekt nexo i inne programy InsERT

Zanim omówimy wspomniane kwestie technologii, przyjrzyjmy się jeszcze pokrótce ofercie InsERT. Wspominając o programach producenta, nie można pominąć jego flagowego produktu, jakim jest Subiekt. Dostępny jest on w kilku wersjach – najpopularniejsze to Subiekt GT i Subiekt nexo, Subiekt nexo PRO. Przeznaczony jest dla wszelkiego rodzaju działalności – sklepów, hurtowni, punktów usługowych, a jego zadaniem jest usprawnienie sprzedaży i funkcjonowania magazynu.

Wśród innych rozwiązań InsERT warto wymienić także:

  • Navireo – stosowany głównie do obsługi handlowej, sklepu, magazynu czy też usprawnienia operacji finansowo-księgowych, kadr i płac. Często na ten program decydują się firmy, które wcześniej korzystały z Subiekta, ale wraz z rozwojem i rosnącymi potrzebami, muszą zmienić system na “większy”.
  • Rachmistrz – do prowadzenia uproszczonej księgowości. Z powodzeniem mogą z niego korzystać firmy prowadzące księgę przychodów i rozchodów czy opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
  • Rewizor – dla firm małych i średnich z pełną księgowością. To także sprawdzony system dla biur rachunkowych.
  • Gratyfikant GT – system kadrowo-płacowy dla firm, które samodzielnie zajmują się sprawami pracowniczymi, jak i dla biur rachunkowych.
  • Gestor nexo – przeznaczony do automatyzacji różnych procesów związanych z obsługą klienta – komunikacji, ofertowania, negocjacji, prowadzenia projektów.

InsERT w chmurze – wyzwanie czy ulepszenie dla firm?

Z aplikacji firmy InsERT z powodzeniem można korzystać w chmurze. W jaki sposób? Kto może skorzystać na takim rozwiązaniu?

InsERT w chmurze to spełnienie potrzeb związanych z optymalizacją wydatków firmowych, optymalizacją czasu pracy oraz swobodą zarządzania. To rozwiązania idealne dla właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, którzy mierzą się z wyzwaniem cyfryzacji i wysokimi kosztami IT, a którzy chcieliby prowadzić swój biznes w nowoczesny sposób.

Dla wielu z nich migracja systemu ERP do środowiska wirtualnego może kojarzyć się ze skomplikowanym i żmudnym procesem. Nic bardziej mylnego. W Itmation jesteśmy w stanie przenieść rozwiązania InsERT do chmury nawet w kilka godzin. Pracownicy biura rachunkowego, magazynu, warsztatu, piekarni – dla nich wszystkich ten proces będzie niezauważalny. Zmieni się jedynie sposób dostępu do Subiekta czy Rachmistrza – od momentu migracji będzie można zalogować się do niego o dowolnej godzinie, z każdej lokalizacji i na dowolnym urządzeniu z internetem. Licencje na aplikacje i dane w nich zawarte pozostaną takie same.

Zalety InsERT w chmurze dla MŚP

Wspomnieliśmy już wcześniej, że system ERP w chmurze idealnie sprawdzi się w małych i średnich firmach. Biorąc pod uwagę choćby kwestie ekonomiczne, jest to o wiele lepsze rozwiązanie. Jak te zalety przejawiają się w szczegółach?

  1. Niższe wydatki na IT. Posiadanie fizycznego serwera być może na początku działalności jest niewielkim kosztem. Ale wraz z rozwojem przedsiębiorstwa czy aktualizacjami aplikacji, firma potrzebuje większych zasobów. I tu pojawia się konieczność dokupienia kolejnego serwera. Wydatek ten nie wydaje się być duży, ale należy wziąć pod uwagę takie elementy jak:
  • zapewnienie odpowiednich warunków do pracy serwera (temperatura, wentylacja),
  • zapewnienie zapasowego zasilania,
  • zabezpieczenie sprzętu ochroną fizyczną (antywłamaniową, przeciwpożarową),
  • zakup odpowiednich systemów antywirusowych,
  • monitorowanie działania i serwisowanie infrastruktury (zatrudnienie specjalistów z odpowiednimi kompetencjami),
  • konfiguracja aplikacji na nowym sprzęcie,
  • zapewnienie zapasowej infrastruktury do tworzenia kopii zapasowych i systemu do monitorowania poprawności backupu,
  • zwiększone zużycie prądu.

Czy w takiej sytuacji własny serwer fizyczny jest ekonomicznym rozwiązaniem? Decydując się na hosting Subiekta w chmurze czy innej aplikacji, przedsiębiorca otrzymuje nieograniczony w czasie i lokalizacji, a przede wszystkim bezpieczny dostęp do swojej aplikacji ERP. Nie musi martwić się o wymienione wyżej składowe infrastruktury – o to w swoich centrach danych dba już Itmation.

  1. Bezpieczeństwo danych firmowych i danych klientów. Chmura jest o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem od serwera fizycznego. Źle zabezpieczony sprzęt jest narażony na kradzież, awarię, eksploatację w krótkim czasie. Rozwiązania InsERT w chmurze Itmation mają zapewnioną ochronę, m.in. poprzez:
  • regularnie przeprowadzane kopie zapasowe na osobne macierze dyskowe,
  • umiejscowienie serwerów w bezpiecznym centrum danych z odpowiednią ochroną fizyczną,
  • wdrożoną politykę haseł i metody szyfrowania dostępu do aplikacji.
  1. Swoboda działalności. Mniejsze biznesy, zwłaszcza w okresie rozwoju, potrzebują więcej elastyczności, również pod kątem logistyki. Praca w terenie (np. handlowców), praca zdalna czy łączenie danych z kilku oddziałów bądź POSów nie stanowi już wyzwania. Z każdej lokalizacji pracownik może zalogować się do aplikacji w chmurze. To również duża zaleta dla biur rachunkowych, które pracują z danymi klientów cały czas. Księgowi czy doradcy finansowi nie muszą już organizować swojej pracy wyłącznie w siedzibie firmy, ale mogą pracować z wybranej lokalizacji, np. w siedzibie klienta, wykorzystując ten czas na budowanie biznesowych relacji.
  2. Możliwości integracji. W zależności od potrzeb firmowych, aplikację ERP można rozbudowywać o nowe moduły czy łączyć z zewnętrznymi dodatkami. W przypadku posiadania serwera fizycznego, wiązałoby się to z jego rozbudową i wspomnianymi wcześniej kosztami. W chmurze takie skalowanie zasobów jest i szybsze, i tańsze. Przedsiębiorca może zarządzać swoimi zasobami, niemal natychmiast je zwiększać, a co najważniejsze – płaci tylko za faktycznie wykorzystywaną moc obliczeniową.

Dla kogo rozwiązania InsERT w chmurze?

Z systemów InsERT w chmurze może korzystać każde przedsiębiorstwo, niezależnie od branży. To sprawdzona usługa dla wymienionych już wcześniej biur rachunkowych, dla zakładów rzemieślniczych, punktów usługowych. Jej wartość na pewno docenią firmy, które szukają niezawodnego systemu do zarządzania sprzedażą i magazynem – jeżeli posiadają kilka POSów, dzięki migracji ERPa do chmury, zyskują możliwość centralnej kontroli stanów magazynowych i usprawniają obieg dokumentów między lokalizacjami.

Równie wiele zyskują małe i średnie sklepy internetowe, które integrują swój program ERP w chmurze z platformą ecommerce. Ten proces zdecydowanie usprawnia zarządzanie zamówieniami, pracę magazynu i procesy logistyczne. Dobrym przykładem takiego sukcesu jest firma Gandalf, u której wdrożenie posiadanych licencji InsERT do chmury pozwoliło na wydajną pracę mimo rozproszonej struktury biznesu.

Subiekt GT online dla Twojego biznesu

Korzystasz z rozwiązań InsERT na serwerze lokalnym? A może właśnie kupujesz lub kupiłeś licencję na aplikację InsERT i zastanawiasz się, gdzie ją zainstalować? Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości co do chmury. To bezpieczne i wydajne rozwiązanie dla danych firmowych, a także ogromna szansa dla biznesu. Skontaktuj się z Itmation, by dowiedzieć się więcej o tym, jak nasza usługa może wesprzeć Twoją działalność.