Infor, firma specjalizująca się w rozwiązaniach chmurowych, ogłosiła dzisiaj, że Nedschroef, firma specjalizująca się w zakresie produkcji elementów złącznych, wybrała Infor CloudSuite Automotive, aby pomóc w modernizacji swoich operacji biznesowych, zmniejszyć koszty i zwiększyć efektywność.

Nedschroef przechodzi ogromną transformację. Firma założona w 1894 roku ewoluowała w ostatnich latach w kilku obszarach, przekształcając się z klastra autonomicznych organizacji w jedną jednostkę składającą się z różnych podjednostek biznesowych. Ostatnim krokiem zostało wprowadzenie „jednolitego sposobu pracy”, wspieranego przez nowoczesny i zintegrowany system ERP. Jednak, ewolucja ta wymaga odnowionej strategii cyfrowej dostosowanej do tego nowego modelu biznesowego. W tym celu, cały ekosystem jest integrowany – od procesów wewnętrznych, takich jak maszyny, po procesy zewnętrzne, takie jak systemy łańcucha dostaw. Aby zrealizować swoje cele, organizacja Nedschroef potrzebowała partnera technologicznego z ustandaryzowanymi rozwiązaniami i wiedzą na temat branży motoryzacyjnej.

Proces wyboru dostawcy oprogramowania rozpoczął się w 2018 roku. Nedschroef, we współpracy z firmą analityczną Gartner, badał rynek ERP, tworząc wewnętrzne zespoły wielodyscyplinarne. Każdy zespół miał inny cel, ale wspólnym zadaniem było przygotowanie Nedschroef na przyszłość. Nedschroef już wcześniej korzystał z oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa Infor XPPS i wystosował wniosek o aktualizację swojego systemu ERP. Po dokładnej ocenie kilku potencjalnych dostawców wybrano Infor z powodu jego holistycznej wiedzy branżowej oraz tej dot. systemu, który od razu pokazał, jak przyczynia się do realizacji operacyjnych potrzeb i ambicji Nedschroef. Ważnym aspektem decyzji było też to, że zintegrowana platforma spełniała wymagania specyficzne dla branży motoryzacyjnej i przemysłu produkcyjnego.

„To, że mieliśmy wcześniejsze doświadczenie z Infor, było nieistotne dla procesu wyboru. W żadnym wypadku nie było to przesądzone,” mówi Joris Te Molder, dyrektor ds. IT w Nedschroef. „Wybraliśmy ich, ponieważ przedstawili odpowiednie osoby oraz odpowiednie rozwiązania. Ostatecznie, wszystkie wielodyscyplinarne zespoły jednogłośnie zgodziły się, że Infor CloudSuite Automotive będzie odpowiednim rozwiązaniem.”

Wdrożenie odbywa się krok po kroku we współpracy z partnerem Infor, firmą Merino Consulting Services. Rozwiązanie zostało już wdrożone i jest funkcjonalne dla dwóch lokalizacji Nedschroef – w Barcelonie i Schrozbergu w Niemczech. Wdrożenie dla pozostałych lokalizacji jest planowane do końca 2024 roku. Dzięki wdrożeniu Infor CloudSuite Automotive, Nedschroef ma teraz możliwość oszczędzania kosztów, zmniejszania ryzyka i znacznego zwiększenia produktywności zarówno pod względem jakości, jak i ilości.

„Infor, Nedschroef i Merino tworzą jedność w dobrych i złych czasach,” mówi Te Molder. „Czy to w niedzielny wieczór, czy we wtorkowy poranek, zespół był zawsze dla nas dostępny. Chociaż jesteśmy dopiero na początku wdrożenia, z niecierpliwością czekamy na kontynuowanie naszej wspólnej podróży”.

„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dostarczyć innowacyjnej firmie, jaką jest Nedschroef, platformę Infor, pozwalającą organizacji skoncentrować się w pełni na dostarczaniu części do samochodów, samolotów i maszyn. Jest to przykład pioniera w branży, który dzięki standaryzacji i modernizacji swoich procesów podnosi całą organizację na wyższy poziom,” mówi Kees van den Houten, wiceprezes i dyrektor zarządzający Infor Benelux. „Infor CloudSuite Automotive skupia się na branży motoryzacyjnej i jest zaprojektowany w taki sposób, aby optymalizować operacje w tym sektorze. Wielodziedzinowe rozwiązanie chmurowe oparte na AWS zapewnia integralne połączenie wszystkich systemów, co pomoże zwiększyć produktywność w Nedschroef, jednocześnie zmniejszając łączne koszty własności i pomagając szybciej przyjmować innowacje. Pakiet oprogramowania dostarcza także wgląd w łańcuch dostaw i szczegółowe narzędzia do śledzenia transakcji.”

Infor CloudSuite Automotive nie jest zaprojektowany wyłącznie dla branży motoryzacyjnej, ale jest także idealnie dostosowany dla globalnie działających firm. To dlatego rozwiązanie Infor oferuje Nedschroef możliwość dalszego rozwijania obszarów IoT (Internet Rzeczy) i łączności maszynowej, a także wykorzystania zintegrowanych funkcji EDI. Inną zaletą wielodziedzinowej chmury Infor jest opcja analizy z Business Intelligence (BI) Infor. Pomaga to znacznie przyspieszyć procesy podejmowania decyzji i raportowania.

Podsumowując, Infor CloudSuite Automotive oferuje firmie Nedschroef kompleksowe rozwiązania dostosowane do wymagań branży motoryzacyjnej, umożliwiając jej osiągnięcie większej efektywności operacyjnej, zwiększenie produktywności i zredukowanie kosztów. Współpraca z Infor i Merino Consulting Services pozwala Nedschroef na adaptację najnowszych technologii i innowacji w dziedzinie zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, co przekłada się na lepsze wyniki biznesowe.

Źródło: [link do strony]

Dowiedz się więcej o Infor CloudSuite Automotive: [link do strony]