Firma MS POS specjalizuje się w transformacji cyfrowej przedsiębiorstw i optymalizacji procesów biznesowych poprzez wdrażanie systemów ERP, POS, CRM i Power BI.

W odpowiedzi na technologiczny rozwój automatyzacji procesów biznesowych firma MS POS rozszerzyła swoją ofertę o rozwiązania bazujące na Microsoft Power Automate.

Power Automate to usługa, która umożliwia tworzenie zautomatyzowanych przepływów między aplikacjami w celu synchronizowania plików, odbierania powiadomień, zbierania danych i wykonywania innych działań. Możemy wykorzystywać dostępne szablony oraz konektory do tworzenia przepływów i tym samym automatyzowania czasochłonnych manualnych procesów.

Poza tworzeniem standardowych przepływów usługa Power Automate umożliwia tworzenie rozwiązań RPA (Robotic Process Automation) – robotyzacji procesów dzięki UI Flows. Ta usługa pozwala na obsługiwanie zarówno prostych, jak i skomplikowanych scenariuszy poprzez nagrywanie kliknięć myszki, użycia klawiatury, wprowadzania danych.

Możemy stworzyć dwa rodzaje przepływów: Desktopowy albo Webowy.

Wersja Desktopowa pozwala odwzorować działania na aplikacjach zainstalowanych na naszym komputerze, możemy w niej zdefiniować zmienne wejściowe, następnie dzięki nagrywarce procesu zarejestrować wszystkie wykonywane przez nas czynności, zapisując je jako kolejne kroki przepływu. Jeżeli proces tego wymaga, możemy w trakcie jego nagrywania zdefiniować zmienne wyjściowe. Automat może następnie powtarzać wielokrotnie te działania, pozwalając na integrację z bardziej złożonymi przepływami.

Wersja Webowa pozwala na stworzenie bota powtarzającego zarejestrowane wcześniej czynności.

Procesy RPA mogą być również tworzone w narzędziu WinAutomation, które pozwala na tworzenie bardziej zaawansowanych botów. Możemy tu zaprojektować proces od podstaw (Process Designer), stworzyć automat poprzez rejestrator kliknięć myszki i klawiatury (Macro Recorder), albo zarejestrować swoje działania na wskazanej stronie internetowej (Web Recorder). Do dyspozycji w tym programie mamy wiele predefiniowanych procesów, z których możemy skorzystać, budując nasze RPA. WinAutomation ma olbrzymią liczbę akcji, z których jak z klocków możemy programować nasze boty. Winautomation poza integracją z UI Flows pozwala również na uruchomienie RPA dzięki różnym zdarzeniom: Utworzenie pliku w folderze, przyjście emaila, monitorowanie bazy danych.

              

Usługa Power Automate zapewnia wiele korzyści, między innymi:

  • Automatyzację powtarzalnych procesów
  • Integrację złożonych systemów
  • Uwolnienie ważnych zasobów poprzez robotyzacje czasochłonnych zadań
  • Przenoszenie danych biznesowych między systemami według harmonogramu
  • Identyfikowanie podejrzanych transakcji i przeciwdziałanie fałszerstwu

 

Skontaktuj się z nami, aby poznać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb: biuro@mspos.net