Warszawa – 31 stycznia 2022 r. – Infor, specjalizujący się w rozwiązaniach chmurowych dla przemysłu, zaprezentował nowy Infor Marketplace – wyselekcjonowany katalog rozwiązań, które pozwolą klientom wygodniej uzupełniać i wzmacniać dotychczasowe inwestycje. Platforma została stworzona, aby ułatwić klientom odkrywanie, pozyskiwanie oraz licencjonowanie rozwiązań branżowych i mikrowertykalnych, które integrują się z oprog­ramowaniem dla przedsiębiorstw tworzonym przez Infor.

Infor Marketplace, dostępny pod adresem https://market.infor.com, funkcjonuje obecnie jako giełda ofert, na której klienci mogą się zarejestrować, aby otrzymywać informacje i za­soby związane z szeroką gamą rozwiązań i usług Infor oraz partnerów firmy. W przyszłości Infor planuje rozwinąć ją w działającą w czasie rzeczywistym platformę, gdzie użytkownicy będą mogli prowadzić działalność e-commerce.

– Wprowadzenie Infor Marketplace podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie inteligentnego, prekonfigurowanego i nowoczesnego ekosystemu dla przedsiębiorstw – mówi Soma Somasundaram, dyrektor ds. technologii i prezes ds. produktów w firmie Infor. – Chcemy zapewnić dostęp do setek rozwiązań, które zostały wstępnie zintegrowane z oprogramowaniem Infor lub zbudowane w oparciu o technologie naszej platformy. Infor Marketplace ma na celu zaprezentowanie nowych i innowacyjnych rozwiązań dla naszych klientów, od aplikacji opracowanych przez partnerów, które obsługują pewne niszowe parametry branżowe, po bezpłatne treści stworzone przez Infor, takie jak wizualizacje, rozszerzenia i widżety wielokrotnego użytku.

Infor Marketplace promuje również dużą i stale rosnącą sieć partnerów firmy Infor. Zapewnia partnerom Infor ISV (independent software vendor, niezależny dostawca oprogramowania) lepszą widoczność wśród ponad 65 tys. klientów firmy. W najbliższych miesiącach Infor Marketplace ma dostarczyć partnerom Infor ISV dodatkowe możliwości, które powinny uprościć pozyskiwanie klientów, fakturowanie, przetwarzanie płatności i automatyczne świadczenie usług.

– Bardzo cieszą nas nowe możliwości i nowe szanse, które zyskujemy dzięki Infor Marketplace – podkreśla Rene Nazario, dyrektor generalny Visual K, czołowego dostawcy oprogramowania do produkcji, utrzymania ruchu i punktów sprzedaży, a zarazem Złotego Partnera Infor. – W dzisiejszych czasach ludzie są przyzwyczajeni do licencjonowania aplikacji ze sklepu internetowego, jest to więc duży krok w tym kierunku. Konfiguracja ma przebiegać bezboleśnie – niecierpliwie czekamy na możliwość otrzymywania informacji zwrotnych. Powinno to być rozwiązanie korzystne dla wszystkich zaangażowanych stron.

– Marketplace może pomóc w zwiększeniu świadomości istnienia aplikacji biznesowych i technicznych, które rozszerzają rozwiązania Infor dla wszystkich klientów – wyjaśnia Antoinette Habets, wiceprezeska Acumen Group. – Jest przeznaczony do zaspokajania konkretnych wymagań wertykalnych lub biznesowych, przy jednoczesnym zwiększeniu ROI z platformy. Przed wprowadzeniem Marketplace klienci nie zawsze byli świadomi dostępnych zintegrowanych rozwiązań, które mogą dodatkowo zautomatyzować i usprawnić ich działalność. Rozszerzenia te mogą pomóc w usprawnieniu przepływu pracy, zmniejszeniu kosztów i poprawie wydajności. Marketplace może również służyć jako doskonałe źródło samopomocy dla klientów.

Infor Marketplace ma stanowić punkt kompleksowej obsługi dla klientów poszukujących unikatowych i innowacyjnych rozwiązań w zakresie oprogramowania – w tym aplikacji do analityki, SI i uczenia maszynowego – oraz rozszerzeń z wartością dodaną do produktów Infor, które zapewniają jeszcze większe możliwości branżowe.

Przewiduje się również, że będzie zawierał indeks rozwiązań partnerskich – zaprojekto­wanych w taki sposób, aby pomóc zmaksymalizować wartość inwestycji klientów w ekosystem Infor. Użytkownicy mogą również zapoznać się z ocenami i opiniami innych klientów na temat rozwiązań, które najbardziej pomagają ich firmom.

– Infor Marketplace powinien pomóc zapewnić klientom i partnerom Infor możliwość uzyskania największego zwrotu z inwestycji w rozwiązania Infor, które są zbudowane na fundamencie platformy aplikacji dla przedsiębiorstw Infor OS – dodaje Holger Mueller, wiceprezes i główny analityk Constellation Research.

W raporcie z przeglądu ofert Infor OS Powers Next-Gen ERP with a Rich Platform wydanym 23 kwietnia 2021 roku przez firmę Constellation Research, Holger Mueller stwierdził, że „Infor dysponuje jedną z najbardziej dojrzałych platform EAP na rynku, owocem ponad 10-letniego wysiłku badawczo-rozwojowego i wcześnie podjętej decyzji, aby budować na chmurze publicznej (w tym przypadku AWS), dzięki czemu jest to pierwszy produkt do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) przeznaczony do uruchomienia na stan­dardowej platformie chmury publicznej”. 

Wszyscy partnerzy zainteresowani umieszczeniem swoich produktów i usług na Infor Marketplace mogą wysłać e-mail pod adresem InforMarketplace@infor.com w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Infor Marketplace jest oparty o AppDirect®, czołową platformę handlu subskrypcjami, zaprojektowaną w celu ułatwienia złożonego zadania budowy powtarzalnego modelu biznesowego. – Z punktu widzenia firm programistycznych, ekosystemy produktów szybko stają się kluczowym wyróżnikiem konkurencyjnym, pozwalając szybciej dostarczać klientom więcej innowacji i wartości – zauważa Daniel Saks, współzałożyciel i dyrektor generalny AppDirect. – AppDirect dysponuje ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pomaganiu firmom w tworzeniu i wspieraniu ekosystemów produktów. Cieszymy się, że możemy współpracować z Infor, aby wspomagać ich ekosystem na każdym etapie drogi do pełnego modelu subskrypcyjnego.